چه کسانی نباید جینسینگ را مصرف کنند؟

چه کسانی نباید جینسینگ را مصرف کنند؟

کمتر کسی پیدا می‌شود که اسم جینسینگ را نشنیده باشد. اکنون همه جا صحبت از ادعاهای جادویی در مورد خواص جینسینگ است. با این حال، همه مردم قادر به استفاده از این گیاه قدرتمند نیستند. بعضی از افراد باید از مصرف جینسینگ خودداری کنند، به خصوص افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، اختلالات خونی، افسردگی و اضطراب هستند. مصرف جینسینگ ممکن است برای این دسته از افراد مضر باشد و با داروهای مصرفی آن‌ها تداخل ایجاد کند. در ادامه به چندین دسته از افرادی که نباید جینسینگ را مصرف کنند، پرداخته می‌شود:

 

1.افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی تحت درمان 

مصرف جینسینگ برای افرادی که به علت بیماری‌های قلبی و عروقی، از جمله فشار خون بالا، مشکلات قلبی، آریتمی، انسداد عروق و بیماری‌های کرونری قلبی درمان می‌شوند، ممکن است خطرناک باشد. برای این دسته از افراد، مصرف جینسینگ ممکن است باعث افزایش فشار خون، ایجاد آریتمی، افزایش خطر خونریزی و سکته مغزی شود.

 

2.مبتلایان به دیابت

مصرف جینسینگ برای افرادی که دیابت دارند و داروهای کنترل کننده قند خون را مصرف می‌کنند؛ ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. جینسینگ ممکن است باعث افزایش قند خون شود و می‌تواند با داروهایی که برای کنترل قند خون مصرف می‌شوند، تداخل ایجاد کند.

 

3.افرادی که به علت اختلالات خونی مانند هموفیلی و بیماری‌های خونی درمعرض خطر هستند:

افرادی که به علت اختلالات خونی مانند هموفیلی، بیماری‌های خونی و ترومبوفیلی درمان می‌شوند، نباید جینسینگ را مصرف کنند، چون ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی شود.

 

4.افرادی که داروهای ضداضطراب و ضدافسردگی را مصرف می‌کنند: 

افرادی که داروهای ضداضطراب، ضدافسردگی و دیگر داروهای تاثیرگذار بر روانشناسی مصرف می‌کنند، نباید جینسینگ را مصرف کنند. مصرف جینسینگ ممکن است با این داروها تداخل ایجاد کرده و به افزایش علائم اضطراب و افسردگی، افزایش خطر خونریزی و مشکلاتی دیگر منجر شود.

 

5.افرادی که حساسیت دارند: 

افرادی که به گیاهان خانواده زنبقیان حساسیت دارند، نباید جینسینگ را مصرف کنند. مصرف جینسینگ ممکن است باعث علائمی مانند آلرژی، خارش، تورم صورت و تنگی نفس شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به سایت www.mountsinai.org مراجعه کنید.

در نهایت، بهتر است قبل از شروع مصرف جینسینگ، با پزشک خود مشورت کنید و از مصرف آن در صورتی که به عنوان مکمل به درمان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطمینان حاصل کنید. همچنین، اگر علائمی مانند افزایش فشار خون، خونریزی، علائم آلرژی و افسردگی را تجربه کردید، به پزشک خود اطلاع دهید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره از فرم زیر استفاده نمایید